October 2, 2022

Диви трки во Тетово МВР одзема многу автомобили во Тетово

Министерката за внатрешни работи соопшти дека вчера во Тетово за 90 дена им одзела 15 автомобили на тетовци и некои автомобили со регистерски таблички од …

Диви трки во Тетово МВР одзема многу автомобили во Тетово Read More

МВР: Приведен осомничен за палењето на автомобилот на пратеникот Ристески

Ноќеска во Прилеп беше опожарен автомобилот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Петар Ристески во Прилеп, при што огнот го зафатил и автомобило тна неговиот татко, соопшти …

МВР: Приведен осомничен за палењето на автомобилот на пратеникот Ристески Read More

Министерот Сали не даде конкретни одговори за скандалот со Болницата Жан Митрев

Експеримент е тежок збор, ако имало такво нешто ќе докажеме, јас никого не штитам, немам никаков мотив, рече денеска на прес конференција министерот за здравство, …

Министерот Сали не даде конкретни одговори за скандалот со Болницата Жан Митрев Read More

Груевски со меници, Мицкоски со лажни нотарски изјави, вели Кузеска

Нотарски заведените изјави на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се класична фарса и манипулација на Христијан Мицкоски со членството на партијата, затоа што, според правниците, во нив …

Груевски со меници, Мицкоски со лажни нотарски изјави, вели Кузеска Read More

Ковачки: Абре Али, ти си само крадец, на Мицкоски не си му ни до колена

Коментарот на претседателот на ДУИ Али Ахмери дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ бил како wanna be Зеленски од Алиекспрес, затоа што облекол зелена маичка со натписот …

Ковачки: Абре Али, ти си само крадец, на Мицкоски не си му ни до колена Read More

Мртов пијан од Пиво-Фест тргнал за Битола со кола

Во текот на изминатата вечер 16/17.06.2022 во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање …

Мртов пијан од Пиво-Фест тргнал за Битола со кола Read More

Боки 13 нема да му плати отштета од 1,5 милиони евра на Камчев

Бојан Јовановски, попознат како „Боки 13“, според пресудата на Основниот суд во Скопје, нема обврска да му плати отштета од 1,5 милиони евра на бизнисменот …

Боки 13 нема да му плати отштета од 1,5 милиони евра на Камчев Read More

Има ли Димовски Бугарски пасош. Еве што вели тој?

Поранешниот пратеник Илија Димовски денеска во летното издание „Click21“ на ТВ21 посочи дека нема бугарски пасош. Тој додаде и дека не познава никој од челниците …

Има ли Димовски Бугарски пасош. Еве што вели тој? Read More