Радев: Францускиот предлог содржи многу од бугарските барања, ама можеше да биде многу подобар

Францускиот предлог за Република Македонија содржи многу од основните буатски барања, но можеше да биде многу подобар доколку нашите политичари посветеа поголемо внимание на овој …

Радев: Францускиот предлог содржи многу од бугарските барања, ама можеше да биде многу подобар Read More

Европски политичари добивале лажни видео повици, мислеле дека разговараат со Кличко

Но, станувало збор за лажно видео, што значи дека тие всушност не разговарале со него. Европските градоначалници биле измамени при видео повици за кои се …

Европски политичари добивале лажни видео повици, мислеле дека разговараат со Кличко Read More

По спиење на вашата перница има плуканка – откриено која е причината за вакво нешто

Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу често …

По спиење на вашата перница има плуканка – откриено која е причината за вакво нешто Read More

КОЗА активирала мини: Во Запорожје повредени околу 40 руски војници

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје. Украинската разузнавачка служба соопшти дека руски …

КОЗА активирала мини: Во Запорожје повредени околу 40 руски војници Read More

(видео)Силно невреме со дожд и ветар го погоди Делчево

Невреме проследено со силен дожд и ветар го погоди попладнево Делчево. Дел од куќите на жителите се поплавени, а некои велат дека од откорнатите дврја …

(видео)Силно невреме со дожд и ветар го погоди Делчево Read More

Стотици луѓе излегоа на протестниот марш на “Парада на Гордоста

Стотици луѓе со знаменца во боите на виножитото и транспаренти во раката “Само кревко его се плаши од еднаквост” и ” Гордост, а не предрасуди” …

Стотици луѓе излегоа на протестниот марш на “Парада на Гордоста Read More