КОЗА активирала мини: Во Запорожје повредени околу 40 руски војници

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје. Украинската разузнавачка служба соопшти дека руски …

КОЗА активирала мини: Во Запорожје повредени околу 40 руски војници Read More

(видео)Силно невреме со дожд и ветар го погоди Делчево

Невреме проследено со силен дожд и ветар го погоди попладнево Делчево. Дел од куќите на жителите се поплавени, а некои велат дека од откорнатите дврја …

(видео)Силно невреме со дожд и ветар го погоди Делчево Read More

Стотици луѓе излегоа на протестниот марш на “Парада на Гордоста

Стотици луѓе со знаменца во боите на виножитото и транспаренти во раката “Само кревко его се плаши од еднаквост” и ” Гордост, а не предрасуди” …

Стотици луѓе излегоа на протестниот марш на “Парада на Гордоста Read More

ВИДЕО – Албанската водителка се соблече среде емисија. Сакаше да покаже дека нема силикони

Познатата албанска водителка на емисијата Хип Хоп Дистрикт Енџел Шкира неодамна се соблече во скандалната емисија „Октапод“. По тивко интервју, албанскиот водител мораше да помине …

ВИДЕО – Албанската водителка се соблече среде емисија. Сакаше да покаже дека нема силикони Read More

Потпретседател на општина ја истепа колешката. Таа заврши во болница

Ја направи колешката за во болница, после тоа заменик градоначалник во Грција поднесе оставка од „лични причини”. Насилнички чин се случил во канцеларии на институција …

Потпретседател на општина ја истепа колешката. Таа заврши во болница Read More